Vinaora Nivo Slider

                  W sobotę 30. września w ramach Śmigielski Jesieni Turystycznej odbył się rajd rowerowy z metą w naszej szkole. Reprezentacja  z Bronikowa w liczbie 10. osób pod opieką p. Wojciech Wieczorka i p. Łukasza Filipowicza udała się najpierw na krótką wyprawę rowerowa po okolicy, by zakończyć rajd  przy naszej szkole. Na mecie na wszystkich czekał posiłek i wiele gier i zabawa. Pogoda dopisała i wszyscy zadowoleni wrócili do domów.
                                                                                                                               Wojciech Wieczorek

Rajd rowerowy - GALERIA

           Ruszyła kolejna edycja Szkolnej Ligii Piłkarskiej w naszej szkole. W tym roku zgłosiło się 41 uczniów którzy zostali rozlosowani do 6. drużyn. Rozgrywki rozpoczęły się od wspólnych zdjęć drużyn, a następnie przystąpiono do gry. Rozgrywki będą trwały przez cały rok szkolny i zapraszamy do wspólnej zabawy i kibicowania.
                                                                                                                                 Wojciech Wieczorek

Szkolna Liga Piłkarska - GALERIA

         W dniu 15 września w naszej szkole odbyła się krótka uroczystość upamiętniająca wkroczenie wojsk sowieckich do naszego kraju we wrześniu  1939r i zarazem tragiczną śmierć naszego patrona popr. Stefana Rysmanna. Dyrektor szkoły przypomniał tamte tragiczne wydarzenia a uczniowie upamiętnili uroczystość hymnem narodowym i symboliczną wiązanką.

                                  Wojciech Wieczorek

Uroczystość upamiętnienia wkroczenia wojsk sowieckich - GALERIA

Kalendarz działań dydaktyczno - wychowawczych w Szkole Podstawowej im. por. Stefana Rysmanna w Bronikowie wraz z terminami zebrań z rodzicami.

 Kalendarz roku szkolnego 2017/2018

Nasza szkoła drugi raz uczestniczy w akcji

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

jest to VII edycja organizowana 29 września 2017 r. pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Czytaj więcej...

W dniu 26 września br. uczniowie klasy III gimnazjum wzięli udział w warsztatach zawodoznawczych z p. Ewą Dzikowsko-Julską, doradcą zawodowym z Mobilnego Centrum Informacji w Lesznie.

Karolina Frąk

Spotkanie z doradcą zawodowym - GALERIA

          W dniu 22 września 2017r. do naszej szkoły przybyli niezwykli goście. Byli to policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Kościanie a wraz z nimi uwielbiana maskotka sierżant „Pyrek”. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy I i III szkoły podstawowej.

Czytaj więcej...

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. POR. STEFANA RYSMANNA W BRONIKOWIE

Dnia 4 września inaugurację roku szkolnego 2017/2018 rozpoczęto Mszą świętą, którą odprawił ksiądz kanonik Józef Rydlewski. Następnie dzieci z oddziałów przedszkolnych pod opieką swoich rodziców oraz nauczyciele i uczniowie udali się do sali wiejskiej, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Na początku głos zabrał pan dyrektor Piotr Filipowicz, który życzył wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły spokojnej pracy oraz sukcesów w nadchodzącym nowym roku szkolnym. Następnie uczniowie klasy IV zaprezentowali krótką część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem pani Emilii Ornoch.

Po zakończeniu akademii wszyscy udali się do szkoły, gdzie odbyły się spotkania z wychowawcami klas.        

Emilia Ornoch

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO - GALERIA