Vinaora Nivo Slider

ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

W SZKOLE PODSTAWOWEJ 

IM. POR. STEFANA RYSMANNA

W BRONIKOWIE

 

poniedziałek 04.09.2017

 

800 – msza święta w kościele parafialnym w Bronikowie

Czytaj więcej...

20170619 0959181

 

W dniu 20 czerwca 2017r. uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas II – VI szkoły podstawowej uczestniczyli w apelu profilaktycznym, podczas którego zaprezentowana została prezentacja multimedialna pt. „Bezpieczne wakacje”.

Czytaj więcej...

 Wycieczka klasa 4 i 6   Toru maj 2017r 43

 

Uczniowie klasy czwartej i szóstej, wraz z wychowawczyniami, w maju bieżącego roku pojechali na wycieczkę do Torunia.

Czytaj więcej...

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działający od wielu lat w Zespole Szkół w Bronikowie został uhonorowany medalem z okazji 25- lecia WOŚP dla wyróżniających się sztabów.

Czytaj więcej...

IMG 2658

 

W ramach Dnia Dziecka przedszkolacy wyjechali do Wioski do Krainy Zabawy"Bogilu" oraz do Straży Pożarnej do Kościana gdzie bardzo miło spędzili czas. Czekało tam na nich wiele atrakcji. Dzieci były zmęczone, ale bardzo zadowolone, co widać na poniższych zdjęciach.

Czytaj więcej...

 DSC09619

 

W dniu 3 czerwca 2017r. w Świetlicy Wiejskiej w Morownicy odbyła się uroczystość pt. „Być kobietą, być kobietą…”. Impreza odbyła się w ramach projektu „Lokalne Grupy Działania”. Organizatorem projektu była p. Izabella Szablewska, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych INGA w Śmiglu, zaś pomysłodawczynią p. Karolina Frąk wraz z wolontariuszami z Zespołu Szkół w Bronikowie.

Czytaj więcej...

IMG 2566

 

Rodzice przedszkolaków chętnie włączają się w akcję czytania dzieciom bajek. W ostatnim czasie książki czytały panie: Barbara Skrobała- mama Kacpra, Joanna Maćkowiak- mama Oktawiana oraz Pani Dorota Ratajczak- szkolna/przedszkolna kucharka.

Czytaj więcej...

seanse kinowe   Bronikowo

W piątek 26 maja obchodziliśmy  w naszej szkole Dzień Drzewa połączony z podsumowaniem projektu gimnazjalnego ,,W poszukiwaniu pomników przyrody’’. W pierwszej części wzięli udział uczniowie  gimnazjum oraz klas VI i V szkoły podstawowej. Klasa III przedstawiła działania podjęte w ramach projektu, które zaowocowały uznaniem dwóch platanów klonolistnych za pomniki przyrody. Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny ,,Magiczne Drzewo’’. Pierwsze miejsce zajęła Paulina Frąckowiak, drugie Katarzyna Skowron, trzecie Arkadiusz Lorenz.

Czytaj więcej...

DSC02729

 

W dniach od 16-19 maja kl. I gim. wraz z p. dyrektorem Piotrem Filipowiczem i wychowawcą p. Wojciechem Wieczorkiem uczestniczyła w wycieczce klasowej Kraków - Zakopane - Oświęcim.

Czytaj więcej...