Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 15

 

Nie zapomnij wywiesić flagi państwowej!

Przed nami majowe dni świąteczne:
Święto Pracy,
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
i Święto Narodowe Trzeciego Maja.

 

1 maja: Święto Pracy – Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy

Międzynarodowe Święto Pracy zostało ustanowione w 1891 r. dla upamiętnienia wcześniejszego o pięć lat protestu robotników w Chicago, krwawo stłumionego przez policję.
W II Rzeczpospolitej obchody 1 Maja, organizowane przez Polską Partię Socjalistyczną, stanowiły wyraz protestu przeciwko systemowi. Po wojnie zaś przeobraziły się w propagandowy rytuał, mający system legitymizować. W latach 80. nielegalne demonstracje pierwszomajowe organizowała w opozycji do oficjalnych obchodów podziemna Solidarność.
Dziś 1 maja jest dniem ustawowo wolnym od pracy. W wielu miejscowościach odbywają się marsze i okolicznościowe uroczystości.

Czytaj więcej...

14

 

W ramach realizacji zajęć z zakresu doradztwa zawodowego we wszystkich oddziałach, zachęcam do przejrzenia filmików o zawodach udostępnionych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji na kanale You Tube. Znajdziecie tam informacje na temat różnych zawodów.

Czytaj więcej...

ziemia

 

Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni Ziemi,

człowiekowi pozostaną już tylko cztery lata życia.     

Skoro nie będzie pszczół, nie będzie też zapylania.

Zabraknie więc roślin, potem zwierząt,

wreszcie przyjdzie kolej na człowieka.

Karol Darwin

 

W minioną środę obchodziliśmy wyjątkowe święto – Dzień Ziemi. Tegorocznym hasłem Dnia Ziemi jest „Działanie na rzecz ochrony klimatu”.

Święto to ma nam uświadomić, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Zmusza nas do zatrzymania się i zastanowienia nad tym, co ja mogę zrobić dla Ziemi, na której dane jest mi żyć. Celem ustanowienia Dnia Ziemi było uświadomienie społeczeństwu wielu istotnych problemów związanych ze zmianami klimatu, brakiem dostępu do wody pitnej, przeludnieniem, zanieczyszczeniem środowiska naturalnego.

Dzień Ziemi po raz pierwszy odbył się 22 kwietnia 1970 roku. Wówczas 20 milionów Amerykanów wyszło na ulicę, protestując przeciwko degradacji środowiska naturalnego.

UWAGA KONKURS!!!

Czytaj więcej...

IMG 20200422 132040
 
Przedszkolaki także chciałyby się pochwalić swoją kreatywnością. Dzieci przygotowały prace o tematyce: Zwierzęta na wsi.

Czytaj więcej...

 

1

Czytanie książek

to najwspanialsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła.

Wisława Szymborska

 

 

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który został ustanowiony w 1995 roku. Międzynarodowy Dzień Książki organizowany jest przez UNESCO i ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej prawem autorskim.

Czytaj więcej...

lista kandydatw

Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu apeluje:

Reaguj na przemoc. Niech zamknięcie w domu nie zamyka furtki do szukania pomocy.

W mediach pojawia się wiele informacji alarmujących o wzrastającej przemocy domowej. Powodem negatywnych zdarzeń w rodzinach (kłótni, awantur, konfliktów, napięć emocjonalnych, które mogą prowadzić do przemocy), jest z pewnością szczególna sytuacja w jakiej się znajdujemy.

Czytaj więcej...

pracazdalna

 Witajcie wszyscy ;-)                        

13

 

Miesiąc kwiecień, jest miesiącem zdrowia. Zatem oprócz zdrowego i aktywnego stylu życia powinniśmy również pomyśleć o higienie, tym razem myślę tutaj o higienie cyfrowej.

Przesyłam Wam bardzo interesujący plakat, zaczerpnięty z materiałów Fundacji DBAM O MÓJ ZASIĘG, który mówi o tym, co możemy zrobić, aby zachować cyfrową higienę.

Czytaj więcej...