Vinaora Nivo Slider

IMG 20190321 084318

22 uczniów naszej szkoły brało udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR. Uczniowie rozwiązywali zadnia testowe w kategoriach ŻACZEK, MALUCH, BENJAMIN, KADET, JUNIOR.

Konkurs ten cieszy się popularnością w naszej szkole od wielu lat.

Nauczyciel matematyki

Bernadeta Bojek

KANGUR - GALERIA

W dniu jutrzejszym (25.04) strajk nauczycieli jest kontynuowany. Zgodnie z planem zajęcia mają oddziały przedszkolne i klasy 1 i 2 szkoły podstawowej (uczniowie jadą na spektakl teatralny do Kościana). Dla uczniów starszych klas, jeśli rodzice wyślą dzieci do szkoły, będą zapewnione zajęcia opiekuńcze oraz herbata na drugie śniadanie. Dowóz autobusem jak w zwykły dzień, odwóz wraz z oddziałami przedszkolnym o godzinie 13.00.

 

Pozdrawiam

Piotr Filipowicz

Dyrektor szkoły

Informuję, że w dniu jutrzejszym tj. 24.04.2019 szkoła będzie nadal strajkować. Normalnie będą odbywać się zajęcia w oddziałach przedszkolnych. W klasach I i II szkoły podstawowej zostaną dla uczniów przygotowane zajęcia opiekuńcze prowadzone przez panie wychowawczynie (nie będą to zajęcia dydaktyczne, uczniowie nie biorą książek i zeszytów!). W czwartek te klasy wyjeżdżają na od dawna zaplanowany i opłacony spektakl teatralny do Kościana. Rodzice nie muszą dzieci przysyłać do szkoły! Chodzi o to, że w czwartek wyjeżdżają na spektakl i panie chcą jutro jeszcze omówić sprawy organizacyjne, a w czwartek wraz z dziećmi pojechać do Kościana. Rodzice, jeśli nie mogą zapewnić opieki w domu, mogą przysłać też do szkoły dzieci chodzące do starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Będzie dla nich przygotowana opieka, ale lekcje się nie odbędą. Dzieci, które skorzystają z jutrzejszych zajęć opiekuńczych niech wezmą drugie śniadanie, herbata będzie dla nich przygotowana! Autobus szkolny będzie kursował rano tak jak w zwykły dzień nauki szkolnej, z tym, że odjazd dzieci przedszkolnych będzie o godzinie 13.00 a nie 13.30. Odwóz dla dzieci z klas I i II sp i starszych, po zajęciach opiekuńczych będzie o godzinie 13.00 razem z dziećmi przedszkolnymi. 

 

Pozdrawiam

Piotr Filipowicz

Dyrektor szkoły

Jesteśmy po egzaminie gimnazjalnym, który udało się bezpiecznie przeprowadzić. Bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi, którzy pomogli w przeprowadzeniu egzaminu w tym trudnym dla oświaty okresie. Radzie Rodziców, a przede wszystkim pani przewodniczącej RR Iwonie Biberstajn dziękuję za ufundowanie i przygotowanie zdrowych kanapek dla uczniów każdego dnia egzaminacyjnego. Informuję, że od 15 do 17 kwietnia odbędzie się egzamin ósmoklasistów. Są już powołane komisje egzaminacyjne, więc uczniowie mogą być spokojni!
Autobus szkolny odjedzie rano z Morownicy o 7.30, z Podśmigla o 7.40 a z Machcina o 7.50. Uczniowie z Bronikowa przychodzą na godzinę 8.00 do sali nr 5! Uczniowie przychodzą na egzamin w stroju galowym. Odwóz ósmoklasistów po zakończeniu egzaminu.
Od 15 do 17 kwietnia będą też pracowały, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią oddziały przedszkolne. Dowóz poranny w te dni będzie w godzinach: 7.20 - Nowe Szczepankowo, 7.30 - Morownica, 7.40 - Podśmigiel, 7.50 - Machcin. Odwóz o godzinie 13.00.
Dodatkowo w czwartek 18.04.2019 oraz we wtorek 23.04.2019 od godziny 8.00 do 12.00 będą dyżury nauczycieli w oddziale przedszkolnym, więc można dzieci przywieźć i odebrać we własnym zakresie (w te dni nie będzie autobusu szkolnego).
Życzę wszystkim rodzinom wspaniałych, radosnych, pełnych Bożego Ducha Świąt Wielkiej Nocy! Niech ten czas napełni nasze serca i dusze pokojem i życzliwością!

Pozdrawiam!
Piotr Filipowicz,
dyrektor szkołyW szkole trwa strajk organizowany przez ZNP. W dniu jutrzejszym tj 09.04.2019 również nie będzie zajęć lekcyjnych. Pomimo oczywistych trudności organizacyjnych egzamin gimnazjalny od środy odbędzie się zgodnie z planem!
Uczniowie z Bronikowa przychodzą na godzinę 8.00 do szkoły.
Uczniowie dojezdni przyjeżdżają autobusem szkolnym:

  • Morownica przy świetlicy wiejskiej- godzina 7.30,
  • Podśmigiel - godz. 7.40,
  • Machcin - godz. 7.50.

Przypominam o galowym stroju! Uczniowie mogą na egzamin przynieść małą, stabilną butelkę wody niegazowanej (mniejszą niż 1 litr). Uczniowie otrzymają w szkole herbatę i zdrowe drugie śniadanie fundowane tradycyjnie przez Radę Rodziców. Odwozy będą zaraz po zakończeniu egzaminu.

W razie jakichkolwiek wątpliwości będę jutro w szkole i można się kontaktować poprzez komunikator idziennika, telefonicznie lub osobiście.

Piotr Filipowicz

Dyrektor szkoły

Informacja na 07.04.2019 godz. 22.00.

W dniu jutrzejszym rozpoczyna się strajk organizowany przez ZNP.

Nie będzie jutro zajęć, autobus szkolny nie pojedzie.

Nowe informacje będą na stronie internetowej, Fb i komunikatorze jutro ok 8.00. Pozdrawiam! Piotr Filipowicz, dyrektor szkoły.

Na chwilę obecną nie ma nowych informacji, a kolejny komunikat będzie na stronie i FB najpóźniej o 22:00.

Na chwilę obecną strajk się raczej rozpocznie i lekcji jutro nie będzie. Proszę jednak śledzić komunikator i stronę internetową szkoły. Egzamin gimnazjalny się odbędzie, poczyniłem już pierwsze kroki w celu bezpiecznego przeprowadzenia egzaminu. Klasa 3gim przyjeżdża w środę do szkoły autobusem szkolnym. Szczegóły przekażę jutro. Kolejne komunikaty dzisiaj późnym popołudniem, następ y o 23.00, a kolejny o 5.30 jutro.

Pozdrawiam! Piotr Filipowicz

INFORMACJE BIEŻĄCE 28.03.2019 (czwartek)

W najbliższą sobotę, 30 marca od 900 do 1200 zapraszamy na tradycyjne pozimowe porządkowanie parku szkolnego

Czytaj więcej...