Vinaora Nivo Slider

Wolontariusze z Bronikowa w Wielkiej Wsi  06 2015 002

 

Dnia 16 czerwca 2015r. wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza działającego w Zespole Szkół w Bronikowie, po raz kolejny udali się wraz z Wojciechem Ciesielskim i Karolina Frąk do Ośrodka Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi koło Wolsztyna. Ośrodek prowadzony jest przez Siostry Opatrzności Bożej. Celem wyjazdu było udzielenie pomocy siostrom w pracach porządkowych w parku i ogrodzie.

Czytaj więcej...

IMG 4478

 

Dnia 16 czerwca 2015 klasa IV była na wycieczce Szlakiem Piastowskim z wychowawczynią, p. Pauliną Jurgą. Uczniowie rozpoczęli wycieczkę od zwiedzenia Katedry Gnieźnieńskiej, gdzie pani przewodnik szczególną uwagę zwróciła na Drzwi Gnieźnieńskie, zachwycając dzieci opowieścią o życiu Św. Wojciecha. 

Czytaj więcej...

DSC01121

Dnia 11 czerwca uczniowie III gimnazjum wzięli udział w nietypowych zajęciach z Edukacji dla bezpieczeństwa. Pani Paulina Jurga zorganizowała dla nich lekcję w Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie.

Czytaj więcej...

DSC00958

 

Dnia 09 czerwca w oddziale przedszkolnym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci przedstawiły program artystyczny pt." Z mamą i tatą w krainie bajek i baśni".

Czytaj więcej...

 plakat uzalenienie od Internetu 2

 

Plakat z podstawowymi informacjami na temat uzależnienia od Internetu. Prosimy zapoznać się z informacjami w nim zawartymi i obserwować dziecko. Nowoczesne technologie mają to do siebie, że pod przykrywką mogą nieść wielkie zagrożenia.

DSC01089

 

Uroczyste Absolutorium odbyło się 10.06.2015 w Auli UAM w Poznaniu, gdzie Kolorowi Studenci pojawili się wraz ze swoimi rodzinami oraz wychowawcą i stali się Absolwentami Kolorowego Uniwersytetu.

Czytaj więcej...

Dnia 29 maja 2015r. w szkole odbyło się przedstawienie profilaktyczno – wychowawcze pt. „Jesteśmy sobie potrzebni”. Głównym celem przedstawienia było wyrabianie u uczniów szacunku i tolerancji wobec osób niepełnosprawnych i chorych. Kształtowanie postawy niesienia bezinteresownej pomocy bliźnim oraz zapoznanie uczniów z literaturą poruszająca wątek ludzkiego cierpienia i niepełnosprawności. Apel został przygotowany przez p. Karolinę Frąk i p. Jadwigę Kuśnierczak oraz uczniów z klasy VI, I,II i IIIg.

Karolina Frąk – pedagog szkolny

 

FOTO

DSC00944

 

Dnia 8 czerwca 2015r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „BOOKWORMS” dla Gimnazjum. Konkurs został przygotowany przez p. Paulinę Jurgę, nauczycielkę języka angielskiego. Do konkursu zgłosiły się 4 szkoły z gminy Śmigiel: Gimnazjum w Czaczu, Gimnazjum w Starej Przysiece Drugiej, Gimnazjum w Śmiglu i Gimnazjum w Bronikowie.

Czytaj więcej...

DSC00921

 

Dnia 8 czerwca 2015r. odbyła się pogadanka profilaktyczna dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej. Pogadankę przeprowadził policjant z Posterunku Policji w Śmiglu st. sierż. Krystian Leśniczak.

Czytaj więcej...

11 czerwca odbędzie się zebranie z rodzicami. W związku z terminem czwartkowym, który pokrywa się z uroczystościami oktawy Bożego Ciała zebrania dla wszystkich klas rozpoczną się o godzinie 16.00.

 

Zebranie Rady Rodziców rozpocznie się o godzinie 19.30.