Vinaora Nivo Slider
6
          Dnia 6 listopada 2013r. w bronikowskiej szkole odbyło się podsumowanie konkursu profilaktycznego pt. „Wyhamuj w porę”. Konkurs organizowany był przez pedagoga szkolnego p. Karolinę Frąk oraz Samorząd Uczniowski, na czele którego stoi p. Magdalena Bartkowiak. Głównym celem konkursu było propagowanie treści profilaktycznych oraz promowanie pozytywnych postaw społecznych wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej...

DSC02344

          W d
niach 24– 25 października 2013 roku wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przyłączyli się do akcji „Kartka
urodzinowa dla Oliwii”. Oliwia mieszka w Zielonej Górze. Dziewczynka jest chora na białaczkę.

Czytaj więcej...

DSC02096
         Dnia 4 pa
ździernika 2013 toku wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza działającego w Zespole Szkół w Bronikowie, po raz kolejny udali się wraz z Wojciechem Ciesielskim do Ośrodka Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi koło Wolsztyna.

Czytaj więcej...

Szkol.piknik rodzinny --pasowanie uczniw --osada rycerskaBroni 137 

          W sobotnie popołudnie, dnia 21 września 2013 roku na terenie parku przy Zespole Szkół w Bronikowie odbył się festyn rodzinny pt „Pożegnanie lata w osadzie średniowiecznej”.
 

Czytaj więcej...

DSC02197
         W związku z XIII Dniem Papieskim uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w XIII Dziecięcym Rajdzie Różańcowym.

Czytaj więcej...

 
ZESPÓŁ SZKÓŁ W BRONIKOWIE
SERDECZNIE ZAPRASZA NA FESTYN RODZINNY
POZEGNANIE LATA  
W OSADZIE SREDNIOWIECZNEJ
Sobota, 21 września od godz. 1700
na terenie parku
przy Zespole Szkół w Bronikowie
 
program:
 
1700 – koncert szkolnego zespołu rockowego „3po3” oraz szkolnego kółka tanecznego (pod kierunkiem pani Pauliny Jurgi oraz pani Bernadety Bojek)

1730 – konkursy i zabawy muzyczne dla młodszych dzieci    
(prowadzi animator pan Dariusz Raczyński)

1800 – indywidualne konkurencje sprawnościowo – sportowe (prowadza nauczyciele)

1815 – rodzinne przeciąganie liny (prowadzi pan Wojciech Wieczorek)

1845 – pasowanie na rycerzy (pasowanie uczniów klasy I sp oraz I gim) (prowadzi pani Paulina Jurga wraz z klasą III gim oraz rycerze z bractwa rycerskiego „Wieniawa” z Leszna)

1930 – pokazy walk rycerskich, przybliżenie kultury średniowiecza i życia w osadzie z przełomu XIV i XV w. (prowadzą rycerze z bractwa rycerskiego „Wieniawa” z Leszna i zaproszeni goście)

2030 – zabawa taneczna na Sali wiejskiej w Bronikowie /do północy/ (przygrywa zespół „Akces” w składzie pan Paweł Śliwiński i Tomasz Wasielewski)

W sobotę od południa będzie już można zwiedzać wioskę rycerską.

Od godziny 1700 będzie czynna kawiarenka (kawa, herbata, ciasto, wiejski chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym), sklepik szkolny (napoje chłodzące, słodycze).

Serdeczne podziękowania dla pana sołtysa Ryszarda Śliwińskiego, pana Dariusza Raczyńskiego, panów Pawła Śliwińskiego oraz Tomasza Wasielewskiego z zespołu „Akces” oraz braci rycerskiej za bezinteresowną pomoc przy realizacji festynu.
 
Dyrektor Samorządowego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Bronikowie informuje, że dnia 02 września 2013 roku (poniedziałek) odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego o godzinie 900. Msza Święta w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Franciszka z Asyżu o godzinie 800.
 

Jakub Jankowski, uczeń klasy III szkoły podstawowej zajął siódme miejsce w mistrzostwach Polski w tenisie stołowym rozgrywanych w Tczewie koło Gdańska. Wcześniej Jakub zdobył brązowy medal w mistrzostwach Wielkopolski! Serdecznie gratulujemy Jakubowi i jego trenerce, pani Danucie Strzelczyk!!!

  

Ilona Walkowiak, uczennica klasy II gimnazjum zdobyła pierwsze miejsce w gminnym konkursie na najpiękniejszy koszyczek wielkanocny. Konkurs organizowany był w ramach Śmigielskiego Jarmarku Wielkanocnego. Wzięły w nim udział wszystkie szkoły z terenu gminy Śmigiel. Serdeczne gratulacje!!!

  

Adam Biberstajn, uczeń klasy V szkoły podstawowej zajął drugie miejsce w powiatowym konkursie na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną. W bardzo silnej konkurencji praca Adama prezentowała się znakomicie! Serdeczne gratulacje!!!

 

Szkolny zespół rockowy „3po3” zrobił prawdziwą furorę swoim występem na festiwalu muzycznym „Spring Fest” w Śmiglu! Gratulujemy znakomitego występu!!!