Vinaora Nivo Slider

 

 DSCN0030

Dnia 27 lutego 2014 roku, jak co roku, w Zespole Szkół w Bronikowie odbyło się Święto Seniora. Święto to, to szczególna uroczystość, na której wnuczęta mogą wyrazić miłość, szacunek i przywiązanie do swoich dziadków. Tegoroczna impreza zbiegła się ze świętem ludowym tłustym czwartkiem.

Czytaj więcej...

DSC04177

 

Dnia 30 stycznia 2014 r na sali wiejskiej w Bronikowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Program przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego z wychowawcą. Dziadkowie wysłuchali wierszyków i piosenek. Włączeni zostali do wspólnej zabawy i tańca z wnukami. Wszyscy zatańczyli walczyka i kaczuchy. Był też taniec z balonami oraz zabawa przy piosence „Babciu droga babciu”.
Dziadkowie mieli czas na wspomnienia i wspólne rozmowy przy kawie i herbacie oraz pysznych wypiekach, które przygotowały mamy przedszkolaków.
Uroczystość przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze.

ZAPRASZAMY DO GALERII.

 

 

DSC03631

Po raz 11 w Zespole Szkół w Bronikowie został utworzony Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 14 wolontariuszy zbierało pieniądze do puszek w 4 miejscowościach należących do obwodu szkoły. O godzinie 15:00 rozpoczęła się impreza w Sali Wiejskiej w Bronikowie.

Czytaj więcej...

DSC03427

Dnia 9 grudnia 2013r. wolontariusze uczestniczyli w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnym im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie.

W tym dniu szkolnej auli spotkali się wolontariusze z wielu szkół, którzy przedstawiali swoją działalność w zakresie prowadzonego wolontariatu.

Czytaj więcej...

DSC03165
Dnia 5 grudnia 2013r. w bronikowskiej szkole odbyły się obchody V Szkolnego Dnia Wolontariatu. Jak co roku, dzień ten przebiegał pod hasłem „Serce ma ten, kto ma je dla innych”. Organizatorami tej szczytnej uroczystości byli Karolina Frąk – opiekun Klubu Wolontariatu wraz z Wojciechem Ciesielskim.

Czytaj więcej...

 

IMG 9325

W okresie od 20 października 2013r. do 10 grudnia 2013r. w naszej szkole odbyła się akcja „Podaruj serce innym”, którą zapoczątkowały p. Aldona Wleklik – katecheta oraz p. Karolina Frąk – pedagog szkolny.

Celem akcji była zbiórka kosmetyków, środków higieny osobistej dla podopiecznych Domu Dziecka w Bodzewie. Akcja w szkole cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie wykazali się wielkim sercem i dużą hojnością.

Dnia 17 grudnia 2013r. grupa wolontariuszy udała się do Domu Dziecka w Bodzewie, by osobiście przekazać podopiecznym zgromadzone dary. Podczas wyjazdu uczniowie poznali wychowanków tamtejszej placówki oraz mogli przyjrzeć się warunkom w jakich mieszkają.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia akcji.

Karolina Frąk

 

6
          Dnia 6 listopada 2013r. w bronikowskiej szkole odbyło się podsumowanie konkursu profilaktycznego pt. „Wyhamuj w porę”. Konkurs organizowany był przez pedagoga szkolnego p. Karolinę Frąk oraz Samorząd Uczniowski, na czele którego stoi p. Magdalena Bartkowiak. Głównym celem konkursu było propagowanie treści profilaktycznych oraz promowanie pozytywnych postaw społecznych wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej...

DSC02344

          W d
niach 24– 25 października 2013 roku wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przyłączyli się do akcji „Kartka
urodzinowa dla Oliwii”. Oliwia mieszka w Zielonej Górze. Dziewczynka jest chora na białaczkę.

Czytaj więcej...

DSC02096
         Dnia 4 pa
ździernika 2013 toku wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza działającego w Zespole Szkół w Bronikowie, po raz kolejny udali się wraz z Wojciechem Ciesielskim do Ośrodka Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi koło Wolsztyna.

Czytaj więcej...

Szkol.piknik rodzinny --pasowanie uczniw --osada rycerskaBroni 137 

          W sobotnie popołudnie, dnia 21 września 2013 roku na terenie parku przy Zespole Szkół w Bronikowie odbył się festyn rodzinny pt „Pożegnanie lata w osadzie średniowiecznej”.
 

Czytaj więcej...