Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 

WYPRAWKA SZKOLNA 2014/2015 – do dnia 10 września 2014 r. należy złożyć w sekretariacie Zespołu Szkół w Bronikowie , ul. Morownicka 26 wypełnione Wnioski o udzielenie pomocy finansowej uczniom, w roku 2014/2015 na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2014 „Wyprawka Szkolna” wraz z wymaganymi załącznikami (faktury bądź paragony za zakup podręczników, zaświadczenia o zasiłkach rodzinnych oraz zaświadczenia o dochodach). Wyprawka szkolna w roku 2014/15 dotyczy uczniów klas II, III, VI szkoły podstawowej . Dofinansowanie zakupu podręczników będzie wynosić:

• 225 zł dla uczniów klas II-III szkoły podstawowej
• 325 zł dla uczniów klasy VI szkoły podstawowej

Kryterium dochodowe (udokumentowane zaświadczeniami o dochodach bądź zaświadczeniem o przyznanym zasiłku rodzinnym) na jednego członka rodziny wynosi: 539 zł netto.

Jednocześnie informujemy, że mimo przekroczenia kryterium dochodowego istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie dla rodzin w trudnej sytuacji życiowej (z artykułu 7. ustawy o pomocy społecznej - np. ubóstwo, sieroctwo, bezdomność, bezrobocie, przemoc w rodzinie, bezradność w sprawach opiekuńczo-wychowawczych, zwłaszcza w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych, alkoholizmu lub narkomanii, zdarzenia losowego i sytuacji kryzysowej).) - niezbędny wniosek rodzica.

Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej http://ko.poznan.pl/?page=1653

 Wniosek do pobrania

wielkawies1

 

Dnia 26 czerwca 2014r. wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza działającego w Zespole Szkół w Bronikowie, po raz kolejny udali się wraz z Wojciechem Ciesielskim i Karolina Frąk do Ośrodka Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi koło Wolsztyna. Ośrodek prowadzony jest przez Siostry Opatrzności Bożej. Celem wyjazdu było udzielenie pomocy siostrom w pracach porządkowych w parku i ogrodzie.

Opiekun Klubu – Karolina Frąk

FOTO

 

IMG 0182

 

W poniedziałek, 23 czerwca odbył się w szkole apel o tematyce ekologicznej pt. "Dbaj o przyrodę".

Apel przygotowali uczniowie klasy drugiej szkoły podstawowej, którzy mówili o zagrożeniach wynikających z braku troski o środowisko naturalne: lasów, rzek, jezior, mórz i powietrza. Odczytany został list od Pani Natury do wszystkich dzieci.W zaprezentowanych scenkach przypomniano podstawowe zasady dbania o najbliższe otoczenie, wspomniano o segregacji śmieci, zbieraniu makulatury, oszczędzaniu wody.

Natomiast klasa III gimnazjum przedstawiła prezentację dotyczącą recyklingu.

Ewa Stankowiak

FOTO

 

 

DSC06977

W dniu 23 czerwca 2014r. uczniowie z klasy V szkoły podstawowej i klasy II gimnazjum pod opieką p. Karoliny Frąk i p. Magdaleny Bartkowiak udali się do pobliskich zakładów pracy w Śmiglu, by bliżej przyjrzeć się specyfice pracy w tych zakładach.

Czytaj więcej...

DSC06673

 

Dnia 17 czerwca 2014r. odbyło się w naszej szkole spotkanie przy kawie i herbacie rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego. Była to uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Podczas uroczystości dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz ujawniały swe zdolności  aktorskie w przedstawieniu pt. "Była sobie żabka mała".

W przeddzień tej uroczystości przedszkolacy własnoręcznie wykonali kruche ciasteczka, które pomogła upiec pani kucharka. 

Jolanta Szymlet

 Zapraszamy do galerii.

DSC 0235

18 czerwca pani Milena Kucharczak-Skorupka i pani Paulina Jurga zorganizowały wyjazd dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum do parku linowego Tarzan w Lesznie Emocji było co nie miara, a niektórzy musieli zmierzyć się z lękiem wysokości.

Zapraszamy do galerii.

DSCN0175

Na tydzień przed wakacjami w naszej szkole odbyły się profilaktyczne zajęcia „Bezpieczne wakacje".

Czytaj więcej...

DSC 0040 

Dnia 9 czerwca 2014 roku klasa III gimnazjum wyjechała w ramach zajęć z Edukacji dla bezpieczeństwa do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie.

Czytaj więcej...

DSC06335

 

Dnia 2 czerwca 2014r. w bronikowskiej szkole odbyły się obchodach I Szkolnego Dnia Zawodów, podczas którego dokonano podsumowania konkursów o zawodach. Organizatorem uroczystości była p. Karolina Frąk wraz z samorządem uczniowskim. Głównym celem konkursu było promowanie zawodów oraz rozbudzenie zainteresowań zawodowych wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej...