Vinaora Nivo Slider

image015

 

W naszej szkole dobiegła końca akcja pt. „Kartka dla Helenki”. Zebraliśmy mnóstwo kartek i prezentów, za które bardzo dziękujemy.

Karolina Frąk

- koordynator akcji w szkole

 

FOTO

Prosimy rodziców uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej (nie dotyczy oddziałów przedszkolnych) o wypełnieni i odesłanie ankiety na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub do dyrektora poprzez dziennik elektroniczny do dnia 08.03.2021 r. Od 26.02.2021 r. jest też możliwość pobrania gotowego druku ankiet ze stolika przy głównym wejściu do szkoły i wrzucenia wypełnionej ankiety do przygotowanego kartonu.
Ankieta jest anonimowa. bardzo zależy nam na rzetelnym wypełnieniu ankiety, co pozwoli  polepszyć i usprawnić organizację pracy szkoły oraz wyeliminować ewentualne błędy, na które wskażą rodzice.

 

ANKIETA


Pozdrawiam!

Piotr Filipowicz, dyrektor szkoły

Kartka dla Helenki

W piątek klasa I obchodziła Dzień Kota. 

Spotkaliśmy Cukierka - kota z lektury, a potem była lekcja na żywo z panią Sabiną. Udaliśmy się w wirtualną wycieczkę polecieliśmy na Cypr - wyspę kotów. Na koniec pani Ola z Klikanowa pokazała nam swojego pupila i opowiedziała ciekawostki o kotach, a dzień zakończyliśmy miauknieciem po angielsku <hr id= 

 • image001
 • image002
 • image003
 • image004
 • image005
 • image006

 

Lucyna Stanek

W tym trudnym czasie, czasie pandemii, naszym dzieciom może towarzyszyć obniżony nastrój, lęk przed powrotem do szkoły, poczucie osamotnienia, problemy z koncentracją i snem, poczucie bezradności, zachowania agresywne itp.

W razie pojawienia się jakichkolwiek trudności bądź w celu pozyskania porady lub wsparcia proszę zwrócić się o pomoc do pedagoga szkolnego bądź wychowawcy klasy.

Czytaj więcej...

image006

Dnia 9 lutego 2021r. uczniowie naszych najmłodszych klas przyłączyli się do obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu”. Tego dnia uczniowie zerówki oraz klas I-III wzięli udział w pogadankach, które przeprowadził pedagog szkolny. Uczniowie klasy III w ramach akcji przygotowali również plakaty, na których umieszczone zostały zasady bezpiecznego korzystania z internetu.

Karolina Frąk

Czytaj więcej...

Burmistrz Śmigla oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ogłaszają konkurs. Poniżej znajduje się regulamin. 

Regulamin konkursu plastycznego
„Jak spędzam czas wolny w pandemii”

§ 1

Postanowienia ogólne:

 1. Organizatorem konkursu plastycznego, zwanego dalej: Konkursem, jest Burmistrz Śmigla oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, adres: Urząd Miejski Śmigla z siedzibą w Śmiglu (64-030), przy pl. Wojska Polskiego 6.

 2. Konkurs będzie trwał od 10 lutego 2021 r. do 26 lutego 2021 r.

 3. Należy przedstawić własnoręcznie wykonaną pracę plastyczną na kartce w formacie A4 przedstawiającą wymarzony sposób na spędzenie czasu wolnego w pandemii.

 4. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone do 11 marca 2021 r. na stronie www.smigiel.pl.

 5. W konkursie może wziąć udział każde dziecko z gminy Śmigiel, uczęszczające do klas I - III.

 6. Udział w Konkursie jest bezpłatny i dobrowolny.

Czytaj więcej...

Od 22 lutego 2021 roku rozpocznie się rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy I w Szkole Podstawowej im. por. Stefana Rysmanna w Bronikowie,więcej informacji w zakładce Rekrutacja.

Przed Wami niebawem ważna decyzja, decyzja dotycząca wyboru szkoły ponadpodstawowej. Niżej przedstawiam Wam ciekawe linki, które być może pomogą Wam podjąć decyzję co do wyboru zawodu i dalszej ścieżki kształcenia.

 

Linki do Detektywów na tropie zawodów.

DETEKTYWI NA TROPIE ZAWODÓW

 

Link do Celuj w zawody

CELUJ W ZAWODY

 

Link do Poradnika CWRKDiZ: Jak dobrze wybrać szkołę?

PORADNIK CWRKDiZ

 

Link do strony CWRKDiZ na YouTube

CWRKDiZ

 

Link do informatora szkolnictwa ponadpodstawowego na rok szkolny 2020/2021

INFORMATOR

Bardzo zachęcam Was do zapoznania się z informacjami znajdującymi się w powyższych linkach.

 

Pozdrawiam

Karolina Frąk

pedagog szkolny

W przyszłym tygodniu odbędą się wywiadówki z wychowawcami na platformie Teams (rodzic dołącza do zebrania zaplanowanego w kalendarzu za pomocą konta dziecka).
Porządek zebrań:

Czytaj więcej...