Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Uczniowie dojezdni przyjeżdżają autobusem szkolnym pod kościół i zgłaszają się do wyznaczonych nauczycieli:
910 – Nowe Szczepankowo,

920 – Morownica,

930– Podśmigiel,

940 – Machcin.

Czytaj więcej...

78760249 1203527936505852 2598046084085317632 o

 

10 grudnia br. w sali widowiskowej Centrum Kultury w Śmiglu odbyła się gala z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Podczas uroczystości wolontariusze z całej gminy zaprezentowali swoje dokonania i przedsięwzięcia. 

Czytaj więcej...


Dnia 13.12.2019 o godzinie 13.30 w naszej szkole, w sali nr 8 odbędzie się spotkanie uczniów zainteresowanych motoryzacją z panem Bartoszem Czarneckim, wiceprzewodniczącym Rady Rodziców. Wiosną planujemy uruchomić zajęcia dodatkowe dla uczniów prowadzone przez pana Czarneckiego, a teraz chcemy się zorientować jakie byłoby zainteresowanie.

Czytaj więcej...

DSC04979

Dnia 6 grudnia 2019r. w naszej szkole po raz kolejny odbyły się obchody Szkolnego Dnia Wolontariusza. W tym dniu uczniowie całej szkoły zgromadzili się w sali gimnastycznej, by wspólnie wraz z wolontariuszami obchodzić ich święto. Uroczystość rozpoczęła się przemową dyrektora szkoły p. Piotra Filipowicza. Następnie wolontariusze wyświetlili prezentację multimedialną, która obrazowała ich całoroczną działalność wolontarystyczną.

Czytaj więcej...

Dnia 6 grudnia odbyło się podsumowanie pierwszej części projektu pro-ekologicznego "Nie wyrzucaj - wykorzystaj!". Przez cały czas trwania projektu klasy zbierają punkty za poszczególne zadania, a w dzień podsumowania projektu klasa, która uzyska największą ilość punktów, otrzyma nagrodę. 

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy I uczestniczą w zajęciach Klubu Młodego Odkrywcy, w czasie których wykonują różnorodne eksperymenty z zakresu fizyki, chemii, biologii itp. Z wielkim zapałem przystępują do wszystkich zadań.  Zajęcia te dostarczają im mnóstwo radości i wiedzy na temat otaczającego świata.

Czytaj więcej...

W naszej szkole w dniach od 18.11.19r do 26.11.19r odbyła się zbiórka odzieży. Rodzice i uczniowie przynieśli mnóstwo odzieży i zabawek, były też koce a nawet zastawa stołowej. Rzeczy te zostały odebrane przez przedstawicieli fundacji z Zielonej Góry, która dostarczy je do potrzebujących.

Czytaj więcej...

IMG 20191126 101050

Dnia 26 listopada klasy II, III oraz część uczniów z klasy V i VI udała się na wycieczkę na lotnisko Ławica w Poznaniu. W ramach Doradztwa Zawodowego uczniowie skorzystali z programu POZnaj Ławicę.

Czytaj więcej...

W dniu 22 listopada 2019r. odbyło się podsumowanie konkursu profilaktycznego na najciekawszą gazetkę ścienną pt. „Szanuj zdrowie, używkom powiedz STOP”. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas I-VIII szkoły podstawowej. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach. I kategoria to klasy I-III, II kategoria to klasy V-VIII.

Czytaj więcej...

W poniedziałek 25 listopada reprezentacja naszych uczniów uczestniczyła w Mistrzostwach Gminy Szkół Podstawowych w Piłkę Nożną Halową, które zostały rozegrane w Nietążkowie. W turnieju uczestniczyło pięć drużyn, które walczyły w systemie każdy z każdym.

Czytaj więcej...