Vinaora Nivo Slider

3

Do Hymnu to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.

Jedyną szkołą z powiatu kościańskiego, która bierze udział w projekcie jest Szkołą Podstawowa im. por. Stefana Rysmanna w Bronikowie. Przesłuchanie przez komisję, zgodnie z regulaminem odbyło się 17.09.2018 r. o godzinie 1030. W projekcie wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, od klasy pierwszej szkoły podstawowej do trzeciej gimnazjum. W podniosłej atmosferze, przy pomniku naszego patrona odśpiewaliśmy najpierw hymn naszej szkoły, po czym zaprezentowaliśmy trzy pieśni konkursowe: Hymn Narodowy (4 zwrotki), Rotę (4 zwrotki) i Marsz Polonia (7 zwrotek). Wszystkie pieśni uczniowie musieli nauczyć się na pamięć. Honorowym gościem była jedna z dwóch córek naszego patrona Stefana Rysmanna, pani Maria Wojciechowska, która jest dobrym duchem naszej szkoły. Zawsze 17 września, w rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 r. składamy wiązankę kwiatów i znicze na pomniku naszego patrona, który zginął z rąk sowietów w ramach zbrodni katyńskiej. Połączyliśmy więc pamięć o naszym patronie z projektem Niepodległa. Na zakończenie wszyscy uczniowie, którym gratulujemy wspaniałego występu, otrzymali pamiątkowe, imienne dyplomy przygotowane przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie. Szczególne podziękowania dla pana Łukasza Filipowicza, pani Aldony Świeczkiewicz, pani Magdaleny Bartkowiak i wszystkich nauczycieli i rodziców, którzy nam pomogli w realizacji projektu!

 

Do Hymnu! - GALERIA