Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

IMG 20190612 153228

Kotlina Kłodzka

Dniach 11czerwca 2019 roku uczniowie klasy VI i VII wraz z wychowawcami Bernadetą Bojek i Joanną Wower wybrali się na trzydniową wycieczkę krajoznawczo-turystyczną w Kotlinę Kłodzką.

Podczas tej wyprawy pierwszego dnia zwiedzili labrynty i Twierdzę w Kłodzku, ciekawą kopalnię w Złotym Stoku i Park Techniki Średniowiecznej.

Kolejny dzień aktywnie spędzili na szlaku Szczelińca, po tej wędrówce w upalny dzień byli w Kaplicy Czaszek a na zakończenie spacerowli w Parku Zdrojowym w Kudowie Zdroju oraz w Dusznikach, gdzie wysłuchali ciekawostek z życia Fryderyka Chopina.

Ostatni dzień wyjazdu zaczęliśmy od zwiedzenia Jaskini Niedzwiedziej, a dalej Międzygórze i widok pięknego Wodospadu Wilczki oraz szlakiem górskim weszli na Górę Igliczną do Sanktuarium Marii Śnieżnej.

Wyjazd był bardzo udany pod względem pogody, ciekawych krajobrazów, interesujących opowieści przewodników, a przede wszystkim integracją koleżeńską i sprawdzeniem swoich możliwości podczas wędrówek górskich.

Bernadeta Bojek

GALERIA