Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

plakat OTK

 

Powiatowy Urząd Pracy w Kościanie w tym roku kolejny raz organizuje od 21 października do 27 października 2019 r. Ogólnopolski Tydzień Kariery pod hasłem „PASJA, PROFESJA, POWOŁANIE…”.

Wraz z partnerami – Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Kościanie, Wojewódzkim Urzędem Pracy w Poznaniu Oddziałem Zamiejscowym w Lesznie Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej i Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie przeprowadzimy dla uczniów VIII klas spotkania grupowe mające na celu pomoc młodzieży w określeniu predyspozycji zawodowych, wyborze zawodu i ustaleniu dalszej ścieżki edukacyjnej. Spotkania doradców zawodowych z chętną młodzieżą w grupach do 16 osób odbędą się na terenie szkoły. Doradcy zawodowi spotkają się także z przedszkolakami, aby zaznajomić dzieci z wybranymi zawodami.

Ponadto organizujemy w tym tygodniu "DRZWI OTWARTE U PRACODAWCÓW". Chcemy, aby młodzież miała możliwość odbycia wizyt w lokalnych firmach, poznania specyfiki pracy na poszczególnych stanowiskach, zdobycia informacji, jak powinna wyglądać ścieżka kształcenia, aby wykonywać dany zawód. 

Do działań odbywających się w trakcie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery przyłączyła się również Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu i Powiatowy Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Kościanie. W dniu 23 października 2019 r. w godz. od 9:00 do 13:00 w siedzibie Powiatowego Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Kościanie będzie pełnił dyżur Pełnomocnik Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, Starszy Powiatowego Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Kościanie oraz Kierownik Biura w sprawie informacji o praktycznej nauce zawodu.