Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

PC201635

 

„W wigilijny wieczór, niech kolęda płynie” tymi słowami 20 grudnia rozpoczęło się tradycyjne wspólne spotkanie bożonarodzeniowe w naszej szkole. Z tej okazji, po spotkaniach opłatkowych z wychowawcami w klasach, wszyscy uczniowie   i nauczyciele przeszli do sali gimnastycznej.

Tam dzieci klasy II oraz część uczniów klasy I i VI z wielkim zaangażowaniem i zapałem opowiadały o Bożym narodzeniu. Po raz kolejny mogliśmy przeżyć historię Marii i Józefa oraz odkryć na nowo wydarzenia, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu. Scenki z życia nowonarodzonego Jezusa w ubogiej stajence, pasterzy, mędrców, dzieci i aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. Świąteczna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.

Wspólne śpiewanie kolęd oraz życzenia, które zakończyły spotkanie napełniły wszystkich świąteczną radością oraz sprawiły, że poczuliśmy atmosferę zbliżającego się czasu, czasu pełnego ciepła, radości i bliskości.

                                                                      

Z. Adamczak

 

 

FOTO