Vinaora Nivo Slider

249228876 458871852233888 460426637932706452 n

 

W dniu 24 października 2021r. w sali wiejskiej w Bronikowie odbył się Festyn Jesienny. Impreza została zorganizowana przez wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariusza wraz z p. Karoliną Frąk w ramach projektu Centrum Inicjatyw Społecznych INGA w Śmiglu.

W uroczystości uczestniczyli uczniowie klas I - IV szkoły podstawowej oraz ich rodzice. Podczas imprezy panowała niezwykła, jesienna atmosfera. Sala wystrojona w jesiennym nastoju zgromadziła licznie uczniów i ich rodziców. Dla naszych gości przewidziane były liczne atrakcje tj. malowanie twarzy, robienie tatuaży, plecenie kolorowych warkoczyków itp. Uroczystość uświetniły występy taneczne wolontariuszów i dzieci. Odbyły się również zabawy ruchowe oraz zadania w grupach. Dzieci musiały na arkuszach szarego papieru stworzyć z liści Panią Jesień. Dla rodziców przygotowano słodki poczęstunek. Podczas festynu strażak – ochotnik zaprezentował nam strój strażaka oraz powiedział kilka słów o pracy strażaka. Nie lada atrakcją dla dzieci były wielkie maskotki  w postaci Minionka i Kubusia Puchatka, z którymi można była zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Impreza przebiegała w radosnej atmosferze.

W uroczystości uczestniczyła prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych INGA p. Izabella Szablewska, która pogratulowała opiekunowi oraz wolontariuszom pomysłu, kreatywności i udanej inicjatywy.

Wolontariusze wraz z opiekunem p. Karolina Frąk dziękują wszystkim uczniom i rodzicom za przybycie; nauczycielom, p. Bernadecie Bojek, p. Justynie Janowicz, p. Natalii Musielak za pomoc przy organizacji imprezy; p. Izabelli Szablewskiej prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych INGA za możliwość udziału w projekcie; p. Hubertowi Musielakowi za przybliżenie specyfiki pracy strażaka oraz Amelii Kostrzewskiej za upamiętnienie uroczystości.

Wolontariusze wraz z opiekunem

 

FOTO