Vinaora Nivo Slider

 

„Serce ma ten, kto ma je dla innych”

 

263554937 1093322998087576 8585269373486930274 n

 

W dniu 6 grudnia 2021r. w naszej szkole odbyły się obchody Szkolnego Dnia Wolontariatu. Jak co roku i tak już od paru lat w tym dniu swoje święto obchodzą wszyscy wolontariusze. Nasza impreza przebiegała w trzech etapach. Pierwsza część uroczystości skierowana była do naszych najmłodszych. W oddziale przedszkolnym zgromadziły się przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III szkoły podstawowej.

Na początku uczniowie zaprezentowali swoje „Łańcuchów dobrych uczynków” oraz „Pociągi do dobroci”, które wcześniej zostały przez nich przygotowane w klasach. Następnie nasze świętowanie uświetnił występ kółka muzycznego, który wykonał piosenkę o pomaganiu oraz występ taneczny naszych wolontariuszów. Podczas imprezy wolontariusze przedstawili prezentację multimedialną podsumowującą ich działania.

W kolejnych częściach uroczystości uczestniczyli uczniowie klas IV - V szkoły podstawowej oraz  VII - VIII szkoły podstawowej. Podczas tych części oprócz występów muzycznych i tanecznych, odbyła się również prezentacja multimedialna z działań podjętych przez wolontariuszów oraz wyświetlony został film o wolontariacie.

Istotnym punktem imprezy była zbiórka środków higienicznych, którą przeprowadzili wolontariusze. Zebrane dary trafią do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi.

Na zakończenie uroczystości opiekun Klubu p. Karolina Frąk podziękowała wolontariuszom za systematyczną pracę na rzecz Klubu, okazaną pomoc i wyrozumiałość.

 Dyrektor szkoły p. Piotr Filipowicz podziękował również opiekunowi oraz wolontariuszom za wszystkie szczytne akcje, które podjęli, życząc dalszej wytrwałości i aktywności w działaniach.

Opiekun Klubu wraz z wolontariuszami składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniach i przeprowadzeniu imprezy. Dziękują również wszystkim tym, którzy okazali wielkie serce i w aktywny sposób przyłączyli się do zbiórki środków higienicznych.

Karolina Frąk

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza

 

FOTO