Vinaora Nivo Slider

 13

 

W wyśmienitych nastrojach klasa IV z panią Aldoną Świeczkiewicz wyruszyła na kolejny wykład Kolorowego Uniwersytetu do Poznania.

 

 

Tym razem odbył się on na Wydziale Teologicznym UAM, a jego temat brzmiał: "Czy Pana Boga można wyliczyć?" Poprowadził go ksiądz prof. UAM dr hab. Piotr Ostański.

Prowadzący zaczął od wyjaśnienia terminu teologia oraz opowiadał studentom czym zajmuje się ta nauka.

Następnie przeszedł do sedna tematu próbując objaśnić słuchających, w jaki sposób można obliczyć Pana Boga i czy jest to w ogóle możliwe. Okazuje się, że tak, a wszystkie wskazówki zawarte są w Biblii.

Otóż istnieją dwa wzory na obliczenie Pana Boga. Pierwszym jest sumienie, czyli wiedza ludzi na temat dobra i zła. Mówił o tym, że każdy w głębi serca wie, co jest dobre, a co złe. Drugim wzorem jest świat, który nas otacza i mówi nam o istnieniu Pana Boga, o jego potędze i sile. Ksiądz Ostański porównał świat do lusterka, w którym odbija się Bóg, a Boga do prostej linii bez początku i końca.

Po wykładzie studenci, tradycyjnie wygłodniali i spragnieni napełnili swoje brzuszki w ulubionej restauracji .

Podróż powrotna upłynęła w atmosferze podwójnej radości, zabawy i humoru, gdyż wracała z nami klasa I gimnazjum, która również wybrała się tego dnia na wycieczkę.

A my czekamy już z niecierpliwością na kolejną podróż.

Aldona Świeczkiewicz

 FOTO