Vinaora Nivo Slider

„Kropla miłości jest cenniejsza od oceanu rozumu”

 

DSC07625

 

W dniu 5 grudnia 2016r. w naszej szkole odbyły się obchody Szkolnego Dnia Wolontariatu. Jak co roku, i tak już od paru lat, w tym dniu swoje święto obchodzą wszyscy wolontariusze.

Nasza impreza przebiegała w dwóch etapach. Pierwsza część uroczystości skierowana była do naszych najmłodszych. W oddziale przedszkolnym zgromadziły się przedszkolaki oraz uczniowie klas II-III szkoły podstawowej. Na początku uczniowie zaprezentowali „Łańcuchy dobrych uczynków”, które wcześniej zostały przez nich przygotowane w klasach. Następnie nasze świętowanie uświetniły występy naszych uczennic. Maria Samol i Iga Markowska, wykonały utwór Stanisława Sojki „Tolerancja” a Weronika Jankowska zaśpiewała autorską piosenkę „Dar Serca”. Wolontariusze wspólnie wykonali utwór Tabb & Sound’N’Grace „Możesz wszystko”. Podczas imprezy wystąpiła również Paulina Frąckowiak, która przepięknie zagrała na pianinie kolędę „Dzisiaj w Betlejem”.

W drugiej części uroczystości uczestniczyli uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum. Podczas tej części oprócz występów muzycznych, wystąpił również niezwykły gość p. Krzysztof Ziegler, który zaprezentował nam swoje działania woluntarystyczne. Akcja, którą nam przybliżył to „Staruszkowo” w Karpaczu. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem oglądali pokaz slajdów i słuchali opowiadań p. Krzysztofa. Ponadto podczas imprezy wyświetlona została również prezentacja ilustrująca działania woluntarystyczne wolontariuszy z naszego Klubu. Istotnym punktem imprezy była zbiórka żywności, którą przeprowadzili wolontariusze. Zebrane dary trafią później do rodzin najbardziej potrzebujących z naszej okolicy.

Na zakończenie uroczystości opiekun Klubu p. Karolina Frąk podziękowała wolontariuszom za systematyczną pracę na rzecz Klubu, okazaną pomoc, wyrozumiałość i miłość wobec drugiego człowieka. Życząc sobie i wolontariuszom dalszej owocnej współpracy.

 Dyrektor szkoły p. Piotr Filipowicz podziękował również opiekunowi oraz wolontariuszom za wszystkie szczytne akcje, które podjęli, życząc dalszej wytrwałości i aktywności w działaniach.

Opiekun Klubu wraz z wolontariuszami składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniach i przeprowadzeniu imprezy. Dziękują również wszystkim tym, którzy okazali wielkie serce i w aktywny sposób przyłączyli się do zbiórki żywności.

Karolina Frąk

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza

 

FOTO