Vinaora Nivo Slider

DSC08797

 

W dniu 23 marca br. w naszej szkole odbyły się obchody Szkolnego Dnia Profilaktyki. W tym dniu uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami profilaktycznymi, które miały na celu promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia.

Nasi najmłodsi uczniowie czyli dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas II i III szkoły podstawowej ze swoich klas lekcyjnych wykreowali „Witaminowe krainy”, w których wspólnie przygotowywali kanapki, pizzerii i rogaliki z ciasta marchewkowego. Przygotowane potrawy następnie zostały z wielkim apetytem skonsumowane przez uczniów.

Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie profilaktycznym pt. „Piramida zdrowia”, oraz uczestniczyli wraz z nauczycielami we wspólnej gimnastyce. Układ gimnastyczny został przygotowany i przeprowadzony przez uczennicę klasy VI szkoły podstawowej Martę Szudrę. Konkurs okazał się trudny do rozstrzygnięcia, albowiem prace konkursowe wzorowo zostały wykonane i zaprezentowane przez uczniów. W ostateczności zwycięską piramidą okazała się piramida uczniów klasy VI szkoły podstawowej.

Uczniowie klas gimnazjalnych udali się na salę gimnastyczną, gdzie rozegrali różnego rodzaju rozgrywki sportowe.

Wszystkim wychowawcom, nauczycielom, uczniom oraz  rodzicom, serdecznie dziękuję za okazaną pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Szkolnego Dnia Profilaktyki.

Karolina Frąk

Pedagog szkolny

 

FOTO