Vinaora Nivo Slider

          W dniu 22 września 2017r. do naszej szkoły przybyli niezwykli goście. Byli to policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Kościanie a wraz z nimi uwielbiana maskotka sierżant „Pyrek”. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy I i III szkoły podstawowej.

Głównym tematem zajęć była problematyka szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Podczas spotkania policjanci przekazali uczniom wiele cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w drodze do i ze szkoły, w kontaktach z obcymi oraz podczas zabawy. Poinformowali o istocie noszenia odblasków przez uczniów oraz przypomnieli najważniejsze numery alarmowe. W trakcie wizyty uczniowie zadawali pytania, prowadzili rozmowy z policjantami oraz zaśpiewali piosenkę o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze.

Na zakończenie wizyty dzieci z przedszkola pożegnały sierżanta „Pyrka” ciepłym, serdecznym uściskiem, a przybyłym policjantom podziękowały za cenne porady i informacje.

Sprawozdanie sporządziła:

Karolina Frąk

Pedagog szkolny

Sierżant „Pyrek” w bronikowskiej szkole - GALERIA