Vinaora Nivo Slider

DSC00920

Serce ma ten, kto ma je dla innych”

Każdego roku, 5 grudnia wolontariusze na całym świecie obchodzą swoje święto. W naszej szkole, święto to również obchodzimy. W tym roku odbyło się ono 8 grudnia 2017r.

 

Tego dnia w szkole panowała niecodzienna atmosfera. Wszyscy się bawili i radowali. Powodem tego byli liczni goście zaproszeni z tej okazji do szkoły.

Nasze tegoroczne świętowanie uświetnili wolontariusze ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych INGA wraz z panią prezes Izabellą Szablewską oraz była absolwenta szkoły Jagoda Kasperska. Jagoda zaśpiewała dla nas dwa utwory muzyczne pt. „Czas nas uczy pogody…” Grażyny Łobaszewskiej oraz „What’s up”, z repertuaru 4 non blondes. Swym przepięknym głosem wprowadziła nas w niezwykle nastrojowy klimat. Nasi gościnni wolontariusze z kolei przeprowadzili konkursy, liczne zabawy i tańce, które rozruszały naszą szkolną publiczność. Sprawiły wile radości i uciechy.

Wiele atrakcji zapewnili nam również nasi szkolni wolontariusze, którzy zaprezentowali dwa układy taneczne pt. „Chocolate” oraz „Beligijkę”. Zaśpiewali piosenki Sound’n’Grace & Filip Lato „100” oraz Tabb & Sound’n’Grace „Możesz Wszystko”. Ponadto przedstawili swoje całoroczne działania wolontarystyczne. Podczas uroczystości zaśpiewała dla nas również Weronika Jankowska wraz z zespołem a na organach zagrała Paulina Frąckowiak utwór „Hallelujah”.

Tradycją stało się już, że właśnie w tym dniu wolontariusze przeprowadzają zbiórkę żywności dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Tego dnia, również zbiórka została zorganizowana i cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Podczas uroczystości wygłoszonych zostało wiele ciepłych i miłych słów ze strony organizatorów jak i przybyłych gości. Składano sobie życzenia i podziękowania. Na zakończenie uroczystości dla naszych przemiłych gości i wolontariuszy został przygotowany mały, słodki poczęstunek.

Karolina Frąk

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza

Szkolny Dzień Wolontariatu - GALERIA