Vinaora Nivo Slider

DSC01412

W dniu 21 marca 2018r. w naszej szkole odbyły się obchody Szkolnego Dnia Profilaktyki.

Tegoroczne święto przebiegało pod hasłem „Kocham Cię życie…”. Inicjatorkami imprezy była p. Karolina Frąk, p. Sylwia Luberda, p. Jadwiga Kuśnierczak, oraz p. Iwona Kusior. Główny celem Dnia Profilaktyki było zachęcenie młodych ludzi do aktywnego stylu życia, do uprawiania sportu oraz uświadomienie młodzieży, że o życie należy dbać i trzeba walczyć, bo jest ono tylko jedno.

Uroczystość przebiegła bardzo wyjątkowo. Albowiem do naszej bronikowskiej szkoły z okazji tego święta zawitali niezwykli goście m.in. osoby uprawiające judo tj. Julia Kruk, Klaudia Kapska, Dariusz Wojciechowski, Szymon Piotrowski z Uczniowskiego Klubu Sportowego Pohl Judo Przemęt, którzy w ciekawy sposób zaprezentowali naszej szkolnej publiczności pokaz judo. Odbył się też pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, który przedstawiony został przez nauczyciela naszej szkoły. W tym dniu zostały zaprezentowane również prezentacje multimedialne, przygotowane przez uczniów klas V-VII oraz II-III gimnazjum na temat wybranych dyscyplin sportowych.

Ponadto, uroczystość uświetniły występy dziewczyn z kl. VII, II i III gimnazjum. Ciekawym punktem imprezy była też prelekcja higienistki szkolnej p. Małgorzaty Marciniak, dotycząca higieny jamy ustnej.

Na zakończenie uroczystości odbyła się wspólna gimnastyka, którą przeprowadzili nasi goście wraz z p. Iwoną Kusior.

Przez cały czas trwania uroczystości odbywał się też pomiar ciśnienia tętniczego przy stoisku higienistki szkolnej.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które przyczyniły się do uświetnienia uroczystości oraz wszystkim osobom, które pomogły w jej organizacji.

Karolina Frąk

Pedagog szkolny

" Kocham Cię Życie..." - GALERIA