Vinaora Nivo Slider

IMG 20180315 120533

14 marca to Dzień Liczby π. W naszej szkole drugi rok z rzędu świętowaliśmy Dzień Liczby π. Przygotowania w ramach projektu zaczęliśmy wcześniej, dzieląc między uczniów zadania do wykonania.

Najmłodzi nasi uczniowie w ramach zajęć z wychowawcami wykonali obrazy Liczby Pi, wszystkie prace zostały wyeksponowane i ozdobiły ściany korytarza. Natomiast pozostali uczniowie samodzielnie wykonali lapbooki, których tematy wylosowali odpowiednio wcześniej. Wszystkie wykonane prace tworzą galerię na korytarzu szkoły.

W tym roku podsumowanie projektu edukacyjnego i działań związanych ze świętem odbyło się wyjątkowo 15 marca, przeprowadziła je Bernadeta Bojek, nauczyciel matematyki i organizator działań.

Podczas uroczystości jako pierwszy głos zabrał obecny na sali dyrektor szkoły p. Piotr Filipowicz. Następnie uczennice klasy trzeciej gimnazjum przedstawiły wykonaną prezentację na temat Liczby Pi, po czym odsłuchaliśmy hymnu Liczby Pi. Trzyosobowa komisja, nadała wyróżnienia dla tych najciekawszych i najładniejszych prac, za które zostały wręczone upominki.

Na zakończenie każdy uczestnik Święta został poczęstowany, nie bez powodu okrągłym ciasteczkiem.

Organizator dziękuje uczniom za wkład pracy i zaangażowanie, wychowawcom klas 1 i 3 p. L. Stanek i p. E. Stankowiak za pomoc przy pracach plastycznych, a nauczycielom p. M. Kucharczak-Skorupka, p. R. Wasiak i p. J. Kuśnierczak za pracę w komisji.

Organizator

Bernadeta Bojek

Święto Liczba π - GALERIA