Vinaora Nivo Slider

IMG 9807 IMG 9809

Dnia 20 marca 2014 roku w naszej szkole odbył się międzynarodowy konkurs „Kangur Matematyczny”. Od wielu lat w naszej szkole konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów.

Do konkursu zgłosiło się 19 uczniów, którzy pisali w różnych kategoriach wiekowych. Były to osoby od klasy drugiej szkoły podstawowej do klasy trzeciej gimnazjum.

Mamy uczniów, którzy w ubiegłych latach otrzymali wyróżnienia.

To, że odnosimy sukcesy w konkursie o takiej randze, jest powodem do zadowolenia zarówno dla nauczycieli jak i uczniów.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Szkolny koordynator konkursu
Bernadeta Bojek

 

  IMG 9804

Dnia 13 marca 2014 roku naszą szkołę odwiedził strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie.

Czytaj więcej...

 DSCN0083

Teraz, przed uczniami III klasy gimnazjum  jedna z ważniejszych decyzji w ich życiu – wybór dalszej ścieżki edukacyjnej. Po ukończeniu szkoły gimnazjalnej wszyscy uczniowie muszą wybrać, w jakim kierunku chcą się kształcić. W Polsce mamy do wyboru bardzo rozmaite szkoły ponadgimnazjalne: zasadnicze szkoły zawodowe, technika i licea.

Czytaj więcej...

 Ogłoszenie !

ZESPÓŁ SZKÓŁ W BRONIKOWIE
Dnia 11 marca 2014 roku (wtorek) w godz. 1245 – 1630 w Zespole Szkół w Bronikowie odbędą się zapisy dzieci pięcioletnich z Bronikowa i Machcina do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. por. Stefana Rysmanna w Bronikowie.

Dnia 13 marca 2014 roku (czwartek) w godz. 1245 – 1500 w Zespole Szkół w Bronikowie odbędą się zapisy dzieci pięcioletnich z Morownicy, Starego Szczepankowa i Podśmigla do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. por. Stefana Rysmanna w Bronikowie.

Zapisy dzieci sześcioletnich, które po raz drugi będą realizowały program wychowania przedszkolnego odbędą się dnia 18 marca w godz. 1100-1400. Zapisy te dotyczą dzieci urodzonych w II półroczu roku 2008, które nie pójdą do klasy pierwszej szkoły podstawowej od 1 września 2014 r.

 

 

 

 DSCN0030

Dnia 27 lutego 2014 roku, jak co roku, w Zespole Szkół w Bronikowie odbyło się Święto Seniora. Święto to, to szczególna uroczystość, na której wnuczęta mogą wyrazić miłość, szacunek i przywiązanie do swoich dziadków. Tegoroczna impreza zbiegła się ze świętem ludowym tłustym czwartkiem.

Czytaj więcej...

DSC04177

 

Dnia 30 stycznia 2014 r na sali wiejskiej w Bronikowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Program przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego z wychowawcą. Dziadkowie wysłuchali wierszyków i piosenek. Włączeni zostali do wspólnej zabawy i tańca z wnukami. Wszyscy zatańczyli walczyka i kaczuchy. Był też taniec z balonami oraz zabawa przy piosence „Babciu droga babciu”.
Dziadkowie mieli czas na wspomnienia i wspólne rozmowy przy kawie i herbacie oraz pysznych wypiekach, które przygotowały mamy przedszkolaków.
Uroczystość przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze.

ZAPRASZAMY DO GALERII.

 

 

DSC03631

Po raz 11 w Zespole Szkół w Bronikowie został utworzony Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 14 wolontariuszy zbierało pieniądze do puszek w 4 miejscowościach należących do obwodu szkoły. O godzinie 15:00 rozpoczęła się impreza w Sali Wiejskiej w Bronikowie.

Czytaj więcej...

DSC03427

Dnia 9 grudnia 2013r. wolontariusze uczestniczyli w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnym im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie.

W tym dniu szkolnej auli spotkali się wolontariusze z wielu szkół, którzy przedstawiali swoją działalność w zakresie prowadzonego wolontariatu.

Czytaj więcej...

DSC03165
Dnia 5 grudnia 2013r. w bronikowskiej szkole odbyły się obchody V Szkolnego Dnia Wolontariatu. Jak co roku, dzień ten przebiegał pod hasłem „Serce ma ten, kto ma je dla innych”. Organizatorami tej szczytnej uroczystości byli Karolina Frąk – opiekun Klubu Wolontariatu wraz z Wojciechem Ciesielskim.

Czytaj więcej...

 

IMG 9325

W okresie od 20 października 2013r. do 10 grudnia 2013r. w naszej szkole odbyła się akcja „Podaruj serce innym”, którą zapoczątkowały p. Aldona Wleklik – katecheta oraz p. Karolina Frąk – pedagog szkolny.

Celem akcji była zbiórka kosmetyków, środków higieny osobistej dla podopiecznych Domu Dziecka w Bodzewie. Akcja w szkole cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie wykazali się wielkim sercem i dużą hojnością.

Dnia 17 grudnia 2013r. grupa wolontariuszy udała się do Domu Dziecka w Bodzewie, by osobiście przekazać podopiecznym zgromadzone dary. Podczas wyjazdu uczniowie poznali wychowanków tamtejszej placówki oraz mogli przyjrzeć się warunkom w jakich mieszkają.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia akcji.

Karolina Frąk