Vinaora Nivo Slider

IMG 1506

 

22 listopada uczniowie  klas II i III ze szkoły podstawowej byli w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Śmiglu na lekcji bibliotecznej „Dyktando graficzne”, którą prowadziła pani Barbara Mencel.

Czytaj więcej...

Dnia 15 listopada 2016 roku w godzinach popołudniowych duża grupa chętnych uczniów z klas IV – VI szkoły podstawowej oraz klasy I gimnazjum pojechali do Kina Cinema3D w Lesznie na projekcję filmu edukacyjnego pt. „Za niebieskimi drzwiami”. Film wzbudził wiele emocji wśród uczestników wyjazdu, pobyt podobał się uczniom.

Czytaj więcej...

 

DSC07202    kopia

 

10 listopada w szkole odbyła się uroczystość z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przedstawienie słowno - muzyczne przygotowali uczniowie klasy III Gimnazjum pod opieką pani Aldony Świeczkiewicz. 

Czytaj więcej...

W dniu 14 listopada 2016r. uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej udali się wraz z opiekunami do Domu Wiejskiego w Czaczu na spektakl profilaktyczny pt. Nick-Victoria. W przedstawieniu poruszone zostały  kwestie dotyczące uzależnienia o Internetu.

Czytaj więcej...

20161029 211725

 

W sobotę 29.10.2016 uczniowie Zespołu szkół w Bronikowie udali się do Poznania by obejrzeć mecz ekstraklasy piłkarskiej Lech Poznań - Wisła Płock.

Czytaj więcej...

 

SAM 5132

25 października uczniowie naszej szkoły od klasy VI - III gim. z paniami Aldoną Świeczkiewicz, Joanną Wower i Romualdą Wasiak udali się do Muzeum Regionalnego w Kościanie.

Czytaj więcej...

Na stronie internetowej Zespołu Szkół w Bronikowie cyklicznie będzie pojawiał się zakres słownictwa, jakie poznają dzieci w oddziale przedszkolnym. Zachęcam rodziców do pobrania i ćwiczenia z dziećmi w domu.

 

SŁÓWKA DO POBRANIA

Czytaj więcej...

 

WP 20161024 11 14 54 Pro

 

Dobiegły końca ogłoszone przez wolontariuszy akcje tj. „Kup Pan szczotkę” organizowana przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” w Poznaniu oraz zbiórka środków czystości dla dzieci z leszczyńskiego Domu Dziecka Caritas im. Świętej Rodziny w ramach projektu „Muzyki słuchamy - pozytywnie zmieniamy i na wolontariat stawiamy”.

Czytaj więcej...

 

 IMG 6564

 

Dnia 17 października 2016 roku uczniowie klas od III szkoły podstawowej do III gimnazjum wzięli udział w programie edukacyjno-poznawczym dla dzieci i młodzieży „POZnaj Ławicę” Portu Lotniczego Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego. Wycieczkę zorganizowała p. Paulina Jurga wraz z p. Karoliną Frąk, p. Bernadetą Bojek, p. Joanną Wower i p. Mileną Kucharczak-Skorupką. 

Czytaj więcej...

 

IMG 1278

 

Dnia 13 października grupy przedszkolne z naszej szkoły udały się do  Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie.

Czytaj więcej...