Vinaora Nivo Slider

IMG 20190322 114705 BURST001 COVER

„Zaowocuj zdrowiem”
 
Szkolny Dzień Profilaktyki i Dzień Wiosny w szkole
 
W dniu 22 marca 2019r. odbyły się obchody Szkolnego Dnia Profilaktyki oraz Dnia Wiosny. Tegorocznymi organizatorami imprezy były p. Karolina Frąk, p. Jadwiga Kuśnierczak, p. Sylwia Luberda i p. Iwona Kusior.
 
Dzień w szkole przebiegał wyjątkowo. Albowiem do szkoły zawitali niezwykli goście p. Krzysztof Tumko,  emerytowany żołnierz, rekordzista Guinnessa z 2015, który przebiegł na bieżni mechanicznej ponad 823 kilometry, w ten sposób pobił rekord Guinnessa oraz p. Damian Lisiewicz, trener judo wraz z zawodnikami z Uczniowskiego Klubu Sportowego Polh Judo Przemęt. 
 
Uroczystość podzielona została na dwie części. W pierwszej części wystąpili zaproszeni goście. Pan Krzysztof Tumko opowiedział nam o swoich przeżyciach związanych z biciem rekordu Guinnessa oraz o swojej pasji związanej ze sportem. Młodzież z Uczniowskiego Klubu Sportowego Polh Przemęt na czele z p. Damianem Lisiewiczem i p. Iwoną Kusior wykonali dla nas interesujący pokaz judo, który zachwycił całą publiczność. W drugiej części uroczystości uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami podczas rozgrywek klasowych.
 
Drużyny klasowe, miały do wykonania sałatkę owocową, plakat na temat szkodliwości palenia tytoniu oraz test wiedzy na temat zdrowego stylu życia. Dla zwycięskiej klasy została przewidziana nagroda w formie dnia bez pytania. W rozgrywkach klasowych zwyciężyły dwie klasy, klasa V i VIII.              Uroczystość uświetniły występy dziewczyn, które zaprezentowały krótki układ taneczny.           
                      
Na zakończenie uroczystości, dyrektor podziękował wszystkim za przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości. A w szczególności podziękował p. Krzysztofowi Tumko i p. Damianowi Lisiewicz oraz p. Iwonie Kusior i wychowankom z Uczniowskiego Klubu Sportowego Pohl Judo Przemęt za uświetnienie uroczystości. 
 
W ramach Szkolnego Dnia Profilaktyki kilka dni wcześniej, dnia 18 marca w klasie VIII i III gimnazjum oraz w oddziałach przedszkolnych odbyły się dodatkowo spotkania z p. Justyna Samol dietetyczką, podczas których uczniowie wysłuchali prelekcji na temat zdrowego odżywiania.
 
Pedagog szkolny – Karolina Frąk