Vinaora Nivo Slider

wito Liczby Pi 14.03 2

 

Dnia 14 marca 2017 roku w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Święto Liczby Pi. W uroczystości wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z nauczycielami i panem dyrektorem.

            Dwa tygodnie wcześniej został podany program obchodów i podział zadań dla poszczególnych klas. Wszyscy bardzo dobrze wywiązali się ze swoich zadań

         Najmłodsi  recytowali wierszyki o tematyce matematycznej, uczniowie klas 4 i 5 wykonali odpowiednią dekorację szkoły. Szóstoklasiści dekorowali ciasteczka, którymi poczęstowano wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły.

Natomiast gimnazjaliści recytowali wiersz Wisławy Szymborskiej „Liczba pi” oraz przygotowali prezentację multimedialną. Bardzo ciekawym punktem programu była część muzyczna przygotowana przez uczennicę klasy 2, zagrała ona na organach ciąg 30 znaków liczby pi.

Na zakończenie wyznaczone przez klasy zespoły gimnazjalistów wzięły udział w rozgrywkach matematycznych. Było widać, że uczniowie dobrze się bawili.

            W trakcie świętowania zostali też nagrodzeni uczniowie, którzy zdecydowali się wziąć udział w indywidualnych konkursach plastycznym i literackim, których myślą przewodnią była oczywiście „ludolfina”.

            Nasze świętowanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Zostało pozytywnie przyjęte przez uczniów i nauczycieli, więc myślę że w przyszłym roku też będziemy obchodzić ten dzień w szczególny sposób.                                                                                         

Organizator:

                                                                                               Bernadeta Bojek

 

FOTO